CB radio i GPS

CB radio i GPS

Z pewnością większość z nas pamięta czasy, w których kierowca podróżujący po kraju mógł korzystać wyłącznie ze zwykłej mapy lub też ewentualnie z bardziej rozbudowanego i dokładniejszego atlasu samochodowego. Obecnie prowadzący auto może również posiłkować się nowinkami technicznymi, takimi jak nawigacja satelitarna czy też CB radio.

Akcesoria do nawigacji znajdziemy w wielu miejscach, w tym także w Internecie. Z CB radiem jest podobnie. Samochodowy GPS jest urządzeniem, które znakomicie naprowadza na cel. Posiada on zainstalowaną automapę, na której możemy zaznaczać cele, do których zmierzamy oraz szczegóły planowanej trasy. Po wprowadzeniu współrzędnych miejsca, które nas interesuje, komputer sam zaproponuje nam trasę, jednak my oczywiście możemy ją modyfikować, jeśli uznamy, że nie jest ona optymalna. GPS pokaże nam również ile kilometrów mamy do przebycia i ile czasu powinno nam to zająć. Dość istotne jest to, że automaty można systematycznie aktualizować, dzięki czemu niemal przez cały czas ma się dostęp do aktualnych danych dotyczących infrastruktury drogowej.

CB radio również jest bardzo przydatne kierowcom. Służy ono do bezpośredniego komunikowania się z innymi użytkownikami dróg, którzy są w stanie udzielić nam cennych wskazówek. Dzięki ich podpowiedzią możemy na przykład omijać korki Wrocław czy też dowiadywać się o prowadzonych robotach drogowych, które utrudniają ruch na określonych odcinkach.

 

 

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *