GPS

GPS

Nie da się ukryć, że nawigacja samochodowa znacznie ułatwia podróżowanie samochodem. Osobom, które jeszcze nie miały styczności z takimi urządzeniami, warto je pokrótce scharakteryzować.

Popularne GPS-y są urządzeniami kompaktowymi, które mieszczą się w kieszeni. Dzięki temu nie musimy ich zostawiać w zaparkowanym aucie, z którego ktoś mógłby je nam ukraść. Ich wielkość można porównać do zwykłego telefonu komórkowego. Swoją drogą, w ogóle są one podobne do nowoczesnych „komórek”. Montować je można zarówno na desce rozdzielczej, jak i na przedniej szybie. Specjalne uchwyty dołączane są zazwyczaj do zestawów. Jako, że nowoczesne urządzenia elektroniczne są dość kruche i łatwo można je uszkodzić, dobrze jest kupić sobie specjalne ochronne etui. Wówczas będziemy mogli je dużo swobodniej transportować.

żuraw atlas naprawa

Elektroniczne automapy mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – można je systematycznie aktualizować, poprzez pozyskiwanie od producenta najnowszych aplikacji. Twórcy GPS-ów starają się również zwiększać ich funkcjonalność, poprzez tworzenie nowych zastosowań. Ciekawą opcją jest na przykład możliwość uzyskiwania bieżących informacji na temat natężenia ruchu drogowego.

Jak widać, zakup systemu nawigacji satelitarnej może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Warto także zakupić dodatkowe akcesoria do nawigacji oraz specjalistyczne aplikacje.

 

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *