Elektroniczny nawigator

Elektroniczny nawigator
www.idealnypracodawca.pl

Jeszcze nie tak dawno jedyną jedynym przyrządem nawigacyjnym, jaki miał do dyspozycji kierowca była papierowa mapa lub też książkowy atlas samochodowy. W dzisiejszych czasach coraz mniej osób korzysta z takich rozwiązań. Z rynku wypierają je bardziej nowoczesne akcesoria do nawigacji, czyli systemy GPS.

Tego typu urządzenia na samym początku wykorzystywane były tylko przez wojsko i inne służby mundurowe. Z biegiem lat trafiły one również na rynek, a obecnie może sobie je kupić każdy, kto tylko posiada kilkaset złotych. GPS-y są wielkości nowoczesnych telefonów komórkowych i nawet są one do nich podobne. Najważniejszym elementem takiego urządzenia jest ekran, na którym kierowca może na bieżąco śledzić pokonywaną trasę. Podczas jazdy system informuje go, w którym momencie powinien skręcić w daną stronę czy też kiedy zwolnić. Elektroniczny nawigator pokazuje też aktualną prędkość pojazdu, kilometry, jakie zostały jeszcze do przebycia czy też przewidywany czas podróży.

Z każdym rokiem producenci GPS-ów doskonalą swoje produkty i wyposażają je w dodatkowe funkcje. Jedną z popularniejszych nowości jest na przykład aplikacja informująca użytkownika o natężeniu ruchu. Klasyczne papierowe mapy czy też atlasy samochodowe mają to do siebie, że stosunkowo szybko ulegają dezaktualizacji. GPS-y są natomiast stale aktualizowane, nawet co dwa miesiące.

 

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *